Psy

West highland white terrier

West highland white terrier jest to jedna z najłagodniejszych ras terierów. Warto jest bowiem kupić takiego teriera dla siebie i swojej rodziny. Naprawdę bardzo szybko odnajdzie się on w kontakcie z dzieciakami. Co prawda nie jest to nie wiadomo jak ufny piesek, lecz gdy już się on z kimś zaprzyjaźni – staje się jego wiernym towarzyszem do końca życia.

Co powinniśmy wiedzieć na temat West highland white terrier przed jego zakupem?

Na pewno ważną informacją jest to, że psy tej rasy nie powinny być kupowane dla nikogo jako prezent. Może się to bardzo źle skończyć dla takiego pieska, ponieważ raz skrzywdzony pamięta on krzywdy już do końca życia. Pomimo wszystko ma on bardzo silny charakter, jak i temperament. W porównaniu do innych ras terierów ma w sobie najmniej agresji, lecz jest bardzo aktywny i ruchliwy. Jego właściciel z pewnością nie będzie się z nim nudził. West highland white terrier także nie hałasuje. Dzięki temu, że ma wręcz świetny zmysł myśliwski, potrafi pilnować swojego terenu jak nikt.

Kolejne ważne informacje na temat West highland white terrier

Musimy wiedzieć o tym, że tą rasę terierów można wychowywać z innymi zwierzakami bez strachu o to, że coś się stanie któremuś z naszych pupili. Taki West highland white terrier najpewniej dogada się ze wszystkimi, jeżeli oczywiście zostanie on bardzo dobrze potraktowany. Zraniony natomiast nie będzie potrafił nikomu zaufać. A nawet jeśli, to będzie on potrzebował od nas bardzo dużo czasu oraz wyrozumiałości. Niech nas jednak to łagodne usposobienie nie zmyli – w końcu West highland white terrier jest to nadal terier. Mowa jest tutaj o zmyśle łowieckim, który może wziąć górę nawet w tym najmniej oczekiwanym momencie.

West highland white terrier jako świetny towarzysz życia

Pies powyższej rasy uwielbia wręcz przyrodę, więc można go zabierać na spacery niezależnie od pogody – zawsze będzie z chęcią maszerował ze swoim właścicielem niezależnie od tego, jak długi będzie taki spacer. Starajmy się w ogóle najlepiej nie karcić agresywnie naszego West highland white terrier, gdyż przyniesie to w ogóle odwrotny efekt od oczekiwanego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *