Psy

Szczęśliwy pies

Hydroterapia jest sposobem leczenia, który znany jest ludzkości już od starożytności. Praktykowano ją bowiem choćby w dawnych Chinach oraz w antycznej Japonii. W kolejnych stuleciach ta praktyczna wiedza została zarzucona. W średniowieczu odeszła w zapomnienie, by powrócić stosunkowo niedawno – w XVIII i XIX wieku. Myśląc o leczeniu wodą, zwykle wyobrażamy sobie człowieka zanurzonego w wodzie lub uprawiającego wodny aerobik – tymczasem hydroterapia ma zbawienny wpływ również na zwierzęta. Jakie korzyści ona daje naszym pupilom?

Bieżnia wodna dla psa

Większość z nas traktuje swoje zwierzęta domowe niczym członków rodziny. Troszczymy się o nie, bo też odpowiadamy za to, by miały zapewnione wszelkie potrzeby. Same bowiem nie mogą o siebie zadbać, są uzależnione od swych opiekunów. Jeśli sprawujemy pieczę nad psem, wtedy wychodzimy z nim regularnie na spacer. Ruch jest ważny dla szczeniąt, bo prawidłowo się rozwijają, oraz dla starszych osobników – bo zachowują optymalną kondycję. Zaspokajają także swą ciekawość – poprzez zmysł węchu odnajdują tropy i poznają otaczające je środowisko.

Zdarza się, że stworzenie nie może się prawidłowo poruszać – co wynika z rozmaitych dolegliwości czy wypadków. Wtedy też dobrze jest zapewnić zwierzęciu rehabilitację. Jedną z jej form jest hydroterapia. Pies, przebywając w wodzie, nawet gdy nie jest w pełni sprawny, może wykonywać pewne ruchy, bo ciężar jego ciała zdecydowanie maleje. W ten sposób można walczyć z nadwagą, poprawiać wytrzymałość zwierzęcia oraz wzmacniać jego mięśnie. Co ważne, tego rodzaju zabiegi oferowane są w wielu polskich miastach, znajdziemy informacje o nich, wpisując w wyszukiwarkę np. “Bieżnia wodna poznań“.

Nadto należy pamiętać, że istotnym wsparciem dla rehabilitowanego pupila jest zbilansowana dieta, czyli jedzenie zawierające białko, tłuszcz oraz inne niezbędne składniki, w jakie obfituje między innymi Karma Happy Dog. O czym godzi się wspomnieć, produkty te są bez dodatku soi, nie zawierają sztucznych barwników ani konserwantów. Proponowane są karmy dla psów wrażliwych, choćby te z łososiem i królikiem.

Wybierz dla swego pupila mniejsze, dziesięciokilowe opakowanie lub większe – piętnastokilowe, pamiętając, że im pies jest większy, tym potrzebuje więcej pożywienia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *