Porady

Zapalenie spojówek u psa

Psy tak samo, jak i ludzie, cierpią na różnego rodzaju choroby i schorzenia. Jedną z najczęstszych, a jednocześnie najłatwiejszych przypadłości, która pojawiają się u psa, jest zapalenie spojówek. Czym konkretnie się to u psiaka objawia oraz jak go z tego wyleczyć?

Jak objawia się zapalenie spojówek u psa?

Wiele osób błędnie uważa, że intensywne łzawienie psich oczy to objaw choroby lub też właśnie zapalenia spojówek. Jest to jednak błąd, ponieważ zjawisko to jest całkowicie normalne i tak właśnie powinno być.
Co innego jednak sytuacja, gdy pies ma problemy z mruganiem. Z powodu stanu zapalnego błony śluzowej zarówno zamykanie, jak i otwieranie oczy staje się dla psa dużym problemem. Stanowi to najważniejszy objaw zapalenia spojówek.


Bardzo często oprócz tego pies nie ma zupełnie ochoty na wychodzenie na spacer. Zbyt duża wrażliwość na światło powoduje, że każde wyjście wiąże się dla niego z ogromnym bólem i dyskomfortem. Koniecznie trzeba to wychwycić, ponieważ zmuszanie psa do spaceru w przypadku zapalenia spojówek, może nawet bezpowrotnie uszkodzić mu wzrok.

Jak wyleczyć zapalenie spojówek u psa?

Jak więc widać, zapalenie spojówek to oczywiście spory dyskomfort dla psiaka, lecz również ogromne dla niego zagrożenie. Z tego powodu trzeba wiedzieć, jak się dokładnie z tym kłopotem szybko i sprawnie uporać.
Jak wiec to zrobić? Gdy tylko zauważy się choćby jeden z możliwych objawów zapalenia spojówek, czym prędzej trzeba się z psem udać do weterynarza. Przepisze on z pewnością dobrej jakości krople, które szybko powinny wyleczyć psiaka i usunąć całkowicie problem. Jeśli jednak widzi się, że zapalenie jest na bardzo wczesnym etapie być może uda się uniknąć stresu dla psa w postaci wizyty u weterynarza, poprzez zastosowanie kilku prostych zabiegów. Przede wszystkim trzeba w takiej sytuacji zastosować oczyszczanie oczu przy pomocy roztworu wodnego soli. Załagodzi on objawy i skutecznie pomoże psiemu organizmowi samodzielnie uporać się z problemem.wykorzystany:Wykorzystany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *