Psy

Terier irlandzki

Teriery irlandzkie są to psy o średniej długości szorstkiej sierści. Jak każdy terier, jest on bardzo ruchliwy i aktywny. Nie bez powodu na teriery irlandzkie mówi się ”czerwone diabły” – otóż są najbardziej agresywne ze wszystkich rodzajów terierów. Trzeba zatem uważać, aby ich nie rozzłościć, bo bardzo szybko tego pożałujemy.

Sprawdź karmy dla teriera irlandzkiego najlepsze zestawienie składników z uwzględnieniem alergii i upodobań

Co powinniśmy wiedzieć na temat terierów irlandzkich jako ich przyszli właściciele?

Na pewno bardzo ważną informacją jest to, że kochają one wręcz każdego rodzaju ruch. Wynika z tego, że nie odnajdą się one w mieście, tym bardziej mieszkając w bloku. Właściciel tego psiaka powinien jak najbardziej zadbać o regularne spacery oraz szkolenia i treningi. W ten sposób niejako okaże zainteresowanie terierowi irlandzkiemu, a co za tym idzie – nie zrobi on szkód w postaci na przykład przekopanego ogródka albo nie będzie ganiał za innymi naszymi zwierzętami domowymi.

Tak naprawdę nie wszyscy możemy sobie pozwolić na takiego teriera irlandzkiego, ponieważ jego utrzymanie kosztuje dużo pieniędzy. Oprócz tego (w przeciwieństwie do gryzoniów) nie można go zostawić na cały dzień w domu. Potrzebuje on bardzo dużo uwagi oraz ciepła.

Co jeszcze powinniśmy wiedzieć na temat terierów irlandzkich?

Są to wspaniali towarzysze życia pod warunkiem, że dostaną oni dużo czułości oraz miłości z naszej strony. Nie spychajmy ich na drugi plan. Takie teriery mają bardzo szczupłą oraz zgrabną budowę, chociaż ich sierść nie jest najprzyjemniejsza w dotyku. Gdy nie zajmiemy się swoim terierem irlandzkim to bardzo możliwe, że stanie się on niezwykle agresywny dla innych zwierząt, a szczególnie dla psów tej samej płci.

Kolejne informacje na temat teriera irlandzkiego

Psy tej rasy żyją od 11 do 15 lat, są one także bardzo oddane swojemu właścicielowi. Gdy zna dzieci, nie jest im trudno przyłączyć się do ich zabaw. Jak każdy, taki terier irlandzki posiada zarówno swoje wady, jak i zalety. Gdy jednak znajdziemy dla niego sporo czasu, będziemy mogli cieszyć się jego zaletami. W innym wypadku będziemy mogli pożałować, że kupiliśmy sobie pieska właśnie tej rasy.

Twój pies powinien być bezpieczny. Zobacz, czym jest lokalizator dla psa


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *