Psy

Terier szkocki

Terier szkocki jest niczym słoń – nigdy nie zapomina doznanych przez siebie krzywd. Właśnie między innymi z tego powodu nie można go ani denerwować, ani robić mu przykrości. Jeżeli chcemy zostać jego przyjacielem, pamiętajmy o tej jego pamięci oraz niezwykłej wrażliwości. Taki szkocki terier będzie wręcz idealnym towarzyszem dla rodzin z dziećmi. Jego niesamowicie spokojne usposobienie sprawia, że jest on mało hałaśliwy i dobrze traktowany będzie potrafił dogadać się niemalże z każdym. Warto jest zatem poważnie zastanowić się nad zakupieniem dla siebie i dla swojej rodziny takiego super przyjacielskiego pieska.

Terier szkocki – co jako przyszli jego właściciele powinniśmy wiedzieć?

Taki terierek niesamowicie szybko przywiązuje się do swojego właściciela, także jeżeli nie jesteśmy pewni jego zakupu – darujmy sobie. Nie wolno także terierów kupować nikomu w prezencie. Wobec nieznajomych jest on niezwykle nieufny. jak i nie lubi żadnych zmian w życiu. Gdy natomiast ktoś jego albo jego właściciela zaatakuje, wrogowi nie pozostaje dłużny. Potrzeba mu jednak trochę czasu, aby mógł on na spokojnie zaakceptować jakieś inne zwierzę w naszym domu. Niestety taki terier ze względu na swój charakter nie nadaje się do zamieszkania w bloku, w mieście. Będzie się on po prostu tam męczył.

O czym jeszcze powinniśmy wiedzieć kupując dla siebie takiego teriera szkockiego?

Na pewno ważne jest to, że nie trzeba tutaj żadnych nie wiadomo jak wyczerpujących treningów, aby nasz mały terier szkocki był spokojny, grzeczny i ułożony. Gdy będziemy go bardzo dobrze traktować – będzie nam wierny i będzie on nas słuchał. Właściciel (praktycznie każdego rodzaju teriera) musi być aktywny i mieć bardzo dobrą kondycję. Nie skazujmy go na statyczność, gdyż zrobimy mu jedynie tym samym krzywdę. Teriery szkockie mają bardzo wyczulone zmysły, dzięki którym mogą one z łatwością polować na inną zwierzynę. Pilnujmy zatem swoich psów, zanim bez ostrzeżenia zaatakują czyjeś mniejsze zwierzę. Nie wypuszczajmy ich także w te największe upały, ponieważ mogą się one bardzo szybko zmęczyć i zwyczajnie przegrzać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *