Psy

Terier walijski

Terier walijski jest to niesamowicie energiczne zwierzę, z którym na pewno nie można się nudzić. Warto jest zakupić dla siebie i dla swojej rodziny takiego teriera walijskiego, jeżeli mamy dzieci. Z pewnością wszyscy z takiego rozwiązania będą zadowoleni. Właściciel ”walijczyka” musi być bardzo wysportowany, gdyż te psy bardzo nie lubią się nudzić. Na spacerach będziemy musieli nadążać za naszymi pupilami.

Cechy charakterystyczne teriera walijskiego

To o czym powinniśmy wiedzieć kupując dla siebie tego psa to to, że nie należy on do nieśmiałej albo bojaźliwej rasy – wręcz przeciwnie. Ma bardzo wesołe oraz energiczne usposobienie, dzięki czemu z roku na rok jest coraz to większe zainteresowanie właśnie tą rasą psa. W stosunku do innych futrzaków teriery walijskie są bardzo przyjazne i spokojne, nie ma więc strachu, że zrobią one komuś krzywdę. Wręcz przeciwnie – bardzo szybko znajdą sobie przyjaciół.

Co jeszcze powinniśmy wiedzieć na temat terierów walijskich?

Ważne jest to, że nie powinniśmy kupować żadnych zwierząt z niesprawdzonych hodowli. Nie wspierajmy ‘pseudohodowli, gdyż robimy zwierzętom jedynie krzywdę. Jego instynkt łowiecki sprawia, że jest bardzo dobrym łowcą. Właściciel nie może sterroryzować swojego właściciela. Zamiast zwykłych spacerów powinniśmy biegać z psem. Terier walijski bywa samodzielny, ale trzeba go ciągle trenować. Oprócz tego jest bardzo wierny, przyjacielski i ciekawski. Warto jest mieć jakieś zwierzęta. Z pewnością nie pożałujemy swojej decyzji kupna psa. Teriery walijskie są bardzo wdzięczne, więc gdy będziemy chcieli przyjąć je do rodziny, to już na zawsze. Nie oddawajmy psów ani nie dawajmy ich nikomu w prezencie. Zrobimy tylko im krzywdę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *