Porady

Imię dla psa

Pojawienie się nowego członka rodziny w postaci psa, zawsze jest ważnym wydarzeniem w życiu każdej rodziny. Oprócz zabawek, legowiska i przeróżnych karm jest jeszcze jedna sprawa, która spędza sen z oczu – jak nazwać czworonożnego przyjaciela. Przede wszystkim imię dla psa powinno być krótkie, dźwięczne i oryginalne. Nie może też obrażać uczuć innych, a ty sam podczas spaceru nie powinieneś czuć wstydu wołając swojego pupila. Dzięki temu tekstowi dowiesz się w jaki sposób dobrać najodpowiedniejsze imię dla psa i czym się kierować podczas jego wyboru. 

Imię dla psa – jak wybrać imię dla pupila

Każdy właściciel czworonoga wie, że jest on wyjątkowy i posiada unikatowe cechy, za które kochamy go tak mocno. Wybór imienia nie powinien być przypadkiem tylko podkreślać oryginalność psiaka. Pamiętajmy o tym, by było ono:

  1. krótkie,
  2. oryginalne,
  3. dźwięczne.

Krótkie imię dla psa

Mimo wiary w to, że pupil rozumie co się do niego mówi, należy zrozumieć, że nasza paplanina w ciągu dnia jest zlepkiem dźwięków, na które mniej lub bardziej reaguje. Z całego potoku słów, nasz pies ma za zadanie wyłapać swoje imię, dlatego powinno być ono krótkie i charakterystyczne. Zbyt długie imiona są nie tylko ciężkie do zapamiętania przez pupila, ale również mogą sprawić kłopot właścicielowi. Wyobrażasz sobie podczas spaceru wołać psiaka “Napoleon”? 

Idealne imię dla psa powinno składać się z dwóch sylab. Nawet, jeśli bardzo zależy ci na długim imieniu, z czasem zrozumiesz, że jest ono nie praktyczne, a pies dorobi się pieszczotliwych zdrobnień. 

Dźwięczne imię dla psa

Dobrze, by imię dla psa posiadało dźwięczne głoski, dzięki którym szybciej nauczy się on swojego imienia. Wybieraj słowa z “r”, “dż”, “dź”, “ks” itp. 

Oryginalne imię dla psa

Postaraj się nie nadać psu takiego samego imienia jak jego kolega, z którym ma często kontakt. Oba pupile mogą poczuć się zdezorientowane, gdy zawołasz “Dżoker”. Kolejną ważną kwestią jest to, by imię nie brzmiało jak komenda. Mimo tego, że wiele imion jest uroczych nasz uroczy czworonóg może zacząć je mylić słysząc “noga” kiedy nazywasz go “Yoda”. Zrezygnuj ze słów brzmiących podobnie do “stój”, łapa”, “noga” etc.

Oczywiście wybór imienia dla psa jest indywidualną sprawą i to ty, jako jego właściciel wiesz co będzie do niego pasować. Postaraj się zastosować do naszych sugestii, a przekonasz się, że pupil kocha swoje imię równie mocno co ciebie. 


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *