Psy

Terier rosyjski

Czarny terier rosyjski jest to silny i niezwykle zrównoważony pies. Jego gęsta sierść ma czarny kolor, także w zimie jest mu niezwykle ciepło. Nie straszne są mu wszelkie warunki pogodowe (deszcz, śnieg, jak i słońce). Co prawda teriery rosyjskie są bardzo energiczne, lecz nawet nie próbują mieć żadnej przewagi nad swoim właścicielem.

Czarny terier rosyjski – co jeszcze powinniśmy wiedzieć na temat tych zwierząt?

Lepiej nie denerwować tych psów, ponieważ bardzo szybko zapamiętają one nie tylko swoich przyjaciół, lecz także swoich wrogów, którym nigdy nie wybaczają. Takie terier rosyjski jest typowo terenowym psem, także będzie bronił swego terytorium. Gdy chcemy przeszkolić naszego nowego pupila, jakim jest terier rosyjski, najlepszym sposobem będzie dawanie mu nagród oraz pochwał. Jako właściciele tych psiaków powinniśmy działać bardzo stanowczo, lecz w tym samym czasie otaczać je opieką i dawać im miłość oraz ciepło. Na pewno odwdzięczą nam się tym samym.

Kolejne informacje na temat teriera rosyjskiego

Co ważne, nie każdy może sobie pozwolić na takiego pupila. Właściciel musi wręcz poświęcać mu bardzo dużo czasu, gdyż w innym przypadku może się okazać, że nie uda nam się go wychować i nie stworzymy z nim takiej prawdziwej więzi. Oprócz tego nie wolno nam zapominać o pielęgnacji tej gęstej, pięknej oraz kruczoczarnej sierści. Terier rosyjski nie jest dla każdego, ponieważ trzeba wydać naprawdę bardzo dużo pieniędzy, aby go utrzymać. Ponadto jego wychowanie, jak i pielęgnacja są niesamowicie czasochłonne. Można go wychowywać z innymi zwierzętami oraz ludźmi w domu, gdyż z pewnością dobrze traktowany znajdzie z każdym wspólny język. Jest tolerancyjny dla wszystkich, lecz do czasu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *