Psy

Terier niemiecki

Niemiecki terier jest to pies o łagodnym usposobieniu. Nic dziwnego, że z roku na rok zyskuje on na popularności. Jest super zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Niniejsza rasa charakteryzuje się wyjątkową inteligencją oraz cierpliwością. Oprócz tego tak samo jak niemalże każdy z terierów jest bardzo ruchliwy, energiczny oraz wymaga od swojego właściciela bardzo dużo uwagi. Nie kupujmy dla siebie i dla swojej rodziny teriera niemieckiego, dopóki nie okaże się, że mamy dla niego wystarczająco dużo miejsca w domu, czasu oraz pieniędzy, żeby poświęcić je na pielęgnację tego wdzięcznego stworzenia.

Terier myśliwski niemiecki – najważniejsze informacje na jego temat

Pieski tejże rasy bardzo nie lubią konkurencji. Wynika z tego, że nie za bardzo dogadają się one z innymi zwierzakami. Po zakupieniu go trzeba go bardzo pilnować czy aby na pewno uda mu się dogadać z innymi psami. W zupełności nie nadaje się on jako tak zwany ‘pies do towarzystwa. Nie poradzi sobie z tym zadaniem. Jego agresja oraz czujność sprawiają, że ten pies jest świetny jako pomoc myśliwym w polowaniu na dziką zwierzynę – stąd wzięła się nazwa jego rasy. Te super sprawne psiaki posiadają niesamowity instynkt łowiecki. Ich bardzo mocne charaktery odznaczają się na tle innych terierów. Warto jest poświęcić mu bardzo dużo czasu, wtedy odwdzięczy się on swojemu właścicielowi niesprawianiem kłopotów oraz wyrozumiałością.

Co jeszcze powinniśmy wiedzieć na temat teriera niemieckiego?

Nie powinno się go kupować z niesprawdzonych hodowli psów. Nie wspierajmy takich ”przedsiębiorstw”, gdyż robimy tym samym krzywdę zwierzakom, a tak nie można. Jeżeli chodzi o zdrowie teriera niemieckiego, jest on naprawdę mało chorowity i silny fizycznie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *