Psy

Jakie są przydatne komendy dla psa?

Gdy w domu pojawia się szczeniaczek, najczęściej pojawia się też mnóstwo radości i miłości kierowanej w stosunku do tego zwierzęcia. Niektóre pieski mają wyjątkowo zgodne usposobienie i nawet w wieku szczenięcym są łatwe do ułożenia. Inne wymagają natomiast więcej pracy. trzeba nauczyć ich odpowiedniego reagowania w różnych sytuacjach i niejako utemperować ich charakter. Można spróbować zrobić to samodzielnie lub skorzystać z profesjonalnego szkolenia dla psa.

Profesjonalne szkolenie dla psa

Jedną z opcji jest wybór profesjonalnego szkolenia dla psa. Wtedy to nasz piesek będzie miał kontakt z osobami pracującymi z psami, które wykazują się odpowiednim podejściem oraz wiedzą praktyczną. Właściciel pieska będzie uczył się w odpowiednich komend pod okiem profesjonalisty. Pies szybciej nabierze ogłady i nauczy się reagować w różnych sytuacjach. Jest to niezbędne w przypadku niektórych ras, ale również wtedy, gdy wybiera się psy o wyjątkowo przyjemnym usposobieniu, które mogą pracować na przykład podczas dogoterapii.

Szkolenie psa we własnym zakresie

Nie każdy ma możliwość i czy czas aby udać się z pieskiem na profesjonalne szkolenie. Sporo można zrobić również samemu. Potrzebna jest odrobina wiedzy teoretycznej, na przykład dotyczącej tego jakie komendy dla psa są najbardziej przydatne. Poza tym trzeba też uzbroić się w cierpliwość i ćwiczyć z psem regularnie, najlepiej każdego dnia. To właśnie regularne działania z pieskiem prowadzą do sukcesu i przekładają się na to, że zaczyna on reagować na poszczególne sygnały płynące od pana.

Od czego zacząć i jakie komendy dla psa przydają się na samym początku? Zwykle rozpoczynamy od bardzo prostych, takich jak “siad”, “czekaj”, “leżeć”. To tak naprawdę podstawa i przy treningu psa rozpoczyna się właśnie od tego. Warto dowiedzieć się odrobinę więcej na temat samej podstawy szkolącego człowieka i tonu głosu, jaki powinien przybierać podczas szkolenia psa.

Dzięki temu w pracy z pieskiem szybciej osiągnie się efekt i szczeniaczek lub młody pies nauczą się odpowiednio reagować. Gdy pojawiają się pierwsze sukcesy i pies będzie reagował zgodnie z komendą, można przejść do dalszych prób uczenia go.

Należy tylko pamiętać o tym, że naprawdę każdy pies jest prawdziwą indywidualnością. Indywidualna jest również jego relacja z konkretnym panem. Stąd też przypadku szkolenia niektórych środków szybciej można spodziewać się efektów, ale czasami pomimo dużej regularności w tresowaniu pieska, efektów brak. Zanim przystąpi się do pracy ze swoim tekstem warto zatem odrobinę więcej na ten temat poczytać, a samą pracą rozpocząć od komend podstawowych i bardzo prostych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *