Historia hodowli

Pierwsza poważna myśl o terierach brazylijskich pojawiła się niedługo po rozpoczęciu hodowli. Po pierwszych kontaktach z europejskimi hodowcami tej rzadkiej rasy zdecydowaliśmy się odłożyć plany o terierach brazylijskich na czas późniejszy, z nadzieją że jeżeli plany powrócą, to będziemy szukać szczenięcia w Brazylii – ojczyźnie rasy.

I tak też się stało… Po zaledwie kilku latach plany o brazylijczykach powróciły. Po znalezieniu hodowli za jakiś czas zostało zamówione pierwsze szczenię. Był to czas pełen oczekiwania i ciekawości jak to będzie, bo miał to być nasz pierwszy terier.

W styczniu 2016 roku przyleciał nasz pierwszy brazylijczyk – doczekaliśmy się!
Pierwsze chwile w zimnej Polsce nie były łatwe ale aklimatyzacja się udała, w stadzie również. Terier brazylijski przypadł nam do gustu i jeszcze zanim rozpoczęła się wiosna, zamówiliśmy drugie szczenię – tym razem samca. Ciepłe miesiące minęły na kolejnym oczekiwaniu… W drugiej połowie roku dołączył do nas drugi terrier brazylijski. Teriery zaprzyjaźniły się ze sobą tworząc fajny duet, a nam skradły serca. Dziś nie wyobrażamy sobie życia bez tych rozbrykanych psiaków.

Nasze teriery pochodzą z Brazylii – ojczyzny rasy, do nas przyleciały jako szczenięta. Ich rodzice to piękne, typowe brazylijczyki z wieloma zwycięstwami na koncie. Wiele wspaniałych cech przekazały swoim dzieciom. Ufamy, że to dobry początek naszej hodowli terierów brazylijskich.

Nasza hodowla terierów brazylijskich jest jedną z pierwszych w Polsce i jedną z nielicznych w Europie. Mamy nadzieję, że rasa ta powoli zyska większe grono wielbicieli.

hodowla Dogoteka